FLAT $15 Shipping
Australia Wide
With a "ALUrack" rear rack on your Suzuki V-Strom 1000 from 2014-2019 or V-Strom 1050 XT 2020 on, V-Strom 650 ABS / XT from 2017, you can quickly & securely mount any of Hepco Beckers Adventure or Sport Touring Top Cases. It is a true rear rack not just a case mount, so you can also securely attach many types of soft luggage too. Front Bow can be detached when not required. Want the best way to secure gear on your ALUrack, consider "ROK Straps" Many colours & choices!
This part also fits
6553534 01 01
5 years fair wear and tear.
| SKU | 6503530_01_01 |
| Barcode # | 4042545541965 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
