FLAT $15 Shipping
Australia Wide
The C-Bow bag holder is made to take a variety of Hepco&Becker bags, depending on the motorcylce model.
Developed for the machine's stock condition. Not tested with accessories such as exhaust, license plate holder or other indicators.
When using third-party accessories, make sure that the bags are always kept at a sufficient distance from the exhaust and that the indicators have a sufficient beam angle.
The exhaust jet must not be directed at the bags.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 6309515_00_05 |
| Barcode # | 4042545663179 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 3.7000kg |
| Shipping Width | 0.184m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.281m |
| Shipping Cubic | 0.014477120m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.281m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.184m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
