FLAT $15 Shipping
Australia Wide
A simple sidewalk mishap can mean contact with the ground and can damage the engine housing. It will also protect your bike's engine from stone chips etc. This skid plate protects the manifold and engine block from accidental ground contact or rock impact.
HEPCO&BECKER skid plates not only make your bike look great, but they also enhance the styling by tidying up the appearance of the Trident.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 8107612_00_41 |
| Barcode # | 4042545698577 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.281m |
| Shipping Height | 0.530m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.084890100m3 |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.530m |
| Assembled Width | 0.281m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
