FLAT $15 Shipping
Australia Wide
The Hepco&Becker grip guard ensures reliable protection of the rider's hands and the motorbike handlebars both when riding off-road and on asphalt.
Model-specific hand protector guard for your Husqvarna Norden 901 / Expedition - Tubular steel construction customised to your motorbike for the perfect look.
Ideal for all adventure bikes to stabilise the hand protectors and protect them from breakage in the event of a crash or contact with a large branch, for example!
Reliable, robust protection for the handlebar fittings in the event of a crash with optimum aerodynamics. As individual as you are - make it your bike!
5 years fair wear and tear.
| SKU | 42127634_00_01 |
| Model # | 42127634 00 01 |
| Barcode # | 4042545703165 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.023940000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.150m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
