FLAT $15 Shipping
Australia Wide
The new Royster Daypack has been designed and developed for daily use, so that small belongings are always save on a short trip. This tankbag has also the unmistakable look of the Royster products.
This small bag is suitable for the HEPCO&BECKER Basic Tankrings, which can be mounted on
all models with a suitable ller cap.
The principle of operation:
Handling is quick and easy. The system is mechanically secured by the ribs attached to the sides of the conical domes. A stable and secure connection to the motorcycle is guaranteed at all times. To unlock, all you need to do is pull the strap so that the system unlocks and the tank bag can be removed. Easy and effective – simply brilliant.
Info:
Features:
5 years fair wear and tear.
| Color: | Black yellow |
|---|---|
| Weight (KG) | 1.08 |
| Effective pack volume (litres): | 5 |
| External dimensions (HxWxD) cm: | 15x25x30cm |
| Internal dimensions (HxWxD) cm: | 14x24x29cm |
| SKU | 640813_00_07 |
| Barcode # | 4042545650537 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
