FLAT $15 Shipping
Australia Wide
The Hepco&Becker Journey Topcase 40:
Topcase with universal adapterplate for bikes and scooter where we have no model specific carrier.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 610089_00_01 |
| Barcode # | 4042545505769 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.039600000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.400m |
| Assembled Height | 0.300m |
| Assembled Width | 0.330m |
Excellent service and good quality product
17 July 2019Purchased this top case for my 2017 Suzuki v-Strom, its a good size, water tight and easy to fit to the bike. I commend the staffs customer service as the first case shipped to me was found to damaged upon receipt (not caused by the freight company, it appears it came from the factory damaged), I submitted the issue online, was contacted by the company the next day, and had a replacement shipped and with me within 4 days coming from Victoria up to Brisbane, and all this in a transition period to new owners for the business.
(4)
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
