FLAT $15 Shipping
Australia Wide
A flying rock or a short off-road tip over can destroy an expensive headlight or shatter a plastic headlight guard.
Our HEPCO&BECKER headlight grill keeps the light protected at all times and also adds an great off-road look.
Please note this is for a headlight guard only. Images show additional parts fitted to the motorcycle and are for illustrative purposes only.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 7007581_00_01 |
| Model # | 7007581 00 01 |
| Barcode # | 4042545664428 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 1.0500kg |
| Shipping Width | 0.184m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.281m |
| Shipping Cubic | 3.619280000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.281m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.184m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
