FLAT $15 Shipping
Australia Wide
The rear enlargement in black for the BMW R1300 GSA from 2024
Stable HEPCO&BECKER aluminium enlargement plate for extending almost any luggage rack when loose luggage needs to be transported instead of topcases. Its raised edges and additionals holding points make the extension ideal for carrying even larger luggage rolls, travel cases, tents duffels and more...
| Model-specific information: | Can be combined with original side carrier., The following original parts are omitted: Passenger pillion handle / rear rack / top case carrier. |
|---|
5 years fair wear and tear.
| SKU | 8006543_00_01 |
| Barcode # | 4042545772635 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
