FLAT $15 Shipping
Australia Wide
Hepco Becker Aluminium rack enlargements aka Rear Racks or Top racks are a great way to carry a reasonable sized roll bag on the rear of your adventure motocycle. The model for the Kawasaki Versys 1000 / 2012 - 2014 comes pre-drilled. They are easy to fit, easy to use esp with our great range of roll bags, tail packs, straps & more ! Want the best way to secure gear on your alloy rear rack plate, consider "ROK Straps" Many colours & choices.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 8002515_00_01 |
| Barcode # | 4042545546540 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 11.172000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
