FLAT $15 Shipping
Australia Wide
Proven tubular luggage racks Top case carriers for Hepco&Becker top cases of the highest quality. Hepco&Becker luggage racks are specially designed for almost all of our top cases.
But not only new top cases fit. Older Hepco&Becker models can also be fitted. The basic mount has not changed.
Not suitable for: Topcase "Orbit" and topcases with universal plate.
The carriers are manufactured specifically for each model and only fit the motorbike listed in the fitting instructions.
Thanks to the construction made of German quality steel, Hepco&Becker luggage racks guarantee maximum strength and a very high level of safety.
If required, soft luggage can also be lashed down without any problems; the tubular luggage rack offers many options for this. If there is still not enough space, the luggage rack can be combined with the Hepco&Becker universal luggage rack extension.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 650241_01_01 |
| Barcode # | 4042545510824 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
