FLAT $15 Shipping
Australia Wide
Set of a model-specific, stainless steel sidecarrier on both sides in combination with a Xporer 40 liter and a recessed Xplorer 37 liter case including key, cylinder and the required lock adapters to attach the cases to the carrier
Features Xplorer Cutout Set:
Features sidecarrier stainless steel:
5 years fair wear and tear.
| Packing volume: | 37 / 42 Litre |
|---|---|
| Measurements outside (HxWxD): | 39 x 50 x 31-24 / 39 x 50 x 31 cm |
| Inner measurements (HxWxD): | 32 x 39,5 x 26,5 - 19,5 cm / 32 x 39,5 x 26,5 cm |
| Material: | Aluminum/polycarbonate/polybutylene terephthalate |
| Weight (KG) | 16.7 |
| GTIN/EAN: | 4042545752095 |
| SKU | 6516534_00_01-00-40 |
| Barcode # | 4042545752095 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 16.7000kg |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
