FLAT $15 Shipping
Australia Wide
Set of a model-specific, stainless steel sidecarrier on both sides in combination with a Xporer 40 liter and a recessed Xplorer 37 liter case including key, cylinder and the required lock adapters to attach the cases to the carrier
Features Xplorer Cutout Set:
Features sidecarrier stainless steel:
Limitations in combination with Topcase. Please follow the installation instructions., Combination of Xplorer side cases with Xplorer TC60 is not possible., Also suitable with original pillion handle.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 6516546_00_01-01-40 |
| Barcode # | 4042545779962 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 16.4000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
