FLAT $15 Shipping
Australia Wide
With a secure 'Lock It' luggage side carrier on your Honda CB 500 X you can not only quickly & securely mount any of Hepco Beckers Adventure or Sport Touring luggage systems, but the side frame system itself is quick detachable too thanks to it strong 1/4 turn 10mm Dzuz fasteners. Plus you can also securely attach many soft luggage systems too.
Note/ Image shows Gobi cases fitted (sold seperately).
5 years fair wear and tear.
| SKU | 6509503_00_05 |
| Barcode # | 4042545648848 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 6.6000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
