FLAT $15 Shipping
Australia Wide
SMALL SPORT STAR
especially designed for attachment on the passenger seat
Item-no. 640002 00 00
SPORT STAR
The universal rear bag
The alternative to a tank bag. The Sport Star looks great and needs no additional handles or holders.
Depending on the model, it is fastened with straps to the seat or to a rear rack.
With a zipper and compression straps, its capacity can vary, depen- ding on the version.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 640002_00_00 |
| Barcode # | 4042545508647 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
