FLAT $15 Shipping
Australia Wide
This motorcycle sump guard for Kawasaki Versys 650 / 2007 - 2014 from Hepco Becker is a strong design that offers great coverage. Also called skid plates or engine protection plates, these guards protect against engine case & frame damage. All of our Sump Guards have; all hardware included are made from 4mm brushed alloy nylon skid rails underneath (model dependant) are easy to fit & most importantly they integrate with Hepco & Becker center stands & engine guards
5 years fair wear and tear.
| SKU | 8102510_00_91 |
| Barcode # | 4042545647902 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 11.172000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
