FLAT $15 Shipping
Australia Wide
For more rugged "All Road" use with a loaded Top Case, consider using our support strut option to beef up the rear end. Optional for high loads on ALUracks and EASYracks with continuous hard riding . These struts connect to the H&B Pannier frame, else If no Hepco & Becker pannier frame mounted, you will also need the mounting set 700009375 which mounts up under the guard to support these struts.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 42109510_00_01 |
| Barcode # | 4042545654009 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
