FLAT $15 Shipping
Australia Wide
5 years fair wear and tear.
| Model-specific information: | Only suitable for solo use., For top-case installation, only suitable for models with universal pallet. |
|---|---|
| Brand: | Yamaha |
| Model: | SCR 950 |
| Year of production: | 2017, 2018, 2019, 2020 |
| Color: | black |
| Weight (KG) | 1.2 |
| GTIN/EAN: | 4042545646042 |
| Recommended loading: |
Recommended load: 5kg (Please note the model-specific info, as well as the info on the assembly instructions and motorcycle manufacturer-specific information for any restrictions that may occur.) |
| SKU | 6544556_01_01 |
| Barcode # | 4042545646042 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.281m |
| Shipping Height | 0.530m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.084890100m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.530m |
| Assembled Width | 0.281m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
