FLAT $15 Shipping
Australia Wide
The tubular luggage racks from Hepco&Becker are manufactured specifically for each model and only fit the motorbike listed in the fitting instructions. Thanks to the construction from German quality steel, Hepco&Becker luggage racks guarantee maximum strength and a very high level of safety. Thanks to the high-quality coating and with proper care, the look is retained in the long term. If required, soft luggage can also be lashed down without any problems; the tubular luggage rack offers many options for this. If there is not enough space, the bridge can be combined with the Hepco&Becker universal luggage rack extension.
| SKU | 6587686_01_01 |
| Barcode # | 4042545782801 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 2.3000kg |
| Shipping Width | 0.281m |
| Shipping Height | 0.530m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.084890100m3 |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.530m |
| Assembled Width | 0.281m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
