FLAT $15 Shipping
Australia Wide
The Hepco & Becker Centre Stand for Honda CRF 1000 L Africa Twin features .... Easy to operate stable design T.U.V approved & certified High quality tubular mild steel Finish is Black powder coat All hardware to fit included Integrates with our crash bars & sump guard. We suggest you also consider purchasing our Spring Mounting Tool 700.030 Great for this fitting job & in the workshop too!
5 years fair wear and tear.
| SKU | 505994_00_01 |
| Barcode # | 4042545635046 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 3.9000kg |
| Shipping Width | 0.281m |
| Shipping Height | 0.530m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.084890100m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.530m |
| Assembled Width | 0.281m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
