FLAT $15 Shipping
Australia Wide
The slim, lightweight and unobtrusive luggage solution from Hepco&Becker. The Smartrack offers a way to individually attach soft luggage to the rear of the motorbike. A rucksack or bag can be lashed through the side slots. Our rear panniers with the Basic System can also be easily attached to it using an interchangeable module.
5 years fair wear and tear.
| Model-specific information: | Max. load approx 3Kg; not suitable for topcase. |
|---|---|
| Brand: | KTM |
| Model: | 1390 Super Duke R / Evo |
| Year of production: | 2024, 2025 |
| Color: | black |
| Weight (KG) | 1.7 |
| GTIN/EAN: | 4042545759759 |
| Note: |
Recommended load: 3kg (Please note the model-specific info, as well as the info on the assembly instructions and motorcycle manufacturer-specific information for any restrictions that may occur.) |
| SKU | 6807665_01_01 |
| Barcode # | 4042545759759 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
