FLAT $15 Shipping
Australia Wide
A guaranteed relaxed ride - on motorcycles with a devided seat. The passenger seat is replaced with one of these fantastic HEPCO&BECKER Soloracks with backrest. Available for many models. A solorack makes it easy to take small luggage with you and fasten it securely. Our product line also includes an attractive solorack handheld bag. (Liberty Handbag for Soloracks: 620995) made to our quality standards - the perfect addition.
5 years fair wear and tear.
| SKU | 6114521_00_02 |
| Barcode # | 4042545506667 |
| Brand | Hepco & Becker |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.044688000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.570m |
| Assembled Height | 0.280m |
| Assembled Width | 0.280m |
Help other Motorcycle Adventure Products users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Australia Wide
For orders placed before 2pm AEST*
100% interest free
And we’re 100% proud of it.
Australian importer of premium quality motorcycle accessories serving the Oceania region. Since 2002.
